HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

Pohled do startovky INA DELTA RALLY.

 

 

Do startu prvního ostrého závodu letošní sezony INA DELTA RALLY zbývají už jen 3 dny! Aktuálně je rozdáno více jak 215 licencí, do závodu se zatím registrovalo 130 jezdců. Jelikož licence se předávají z roku na rok očekává se, že do prvního závodu reálně odstartuje kolem těch 110 až 140 jezdců.

Jaká se letos sejde konkurence? Kdo změnil skupinu? Kdo je favoritem?

Skupina RC1 (vozidla WRC nové generace od roku 2014)

Hlavní a nejprestižnější skupina v RBR-CUPu zatím eviduje na první závod více než 30 jezdců. Favorité jsou tady podobní jako v loňské sezoně a bude to hlavně trojice Martin Bujáček, Dennis Zeťák a Lukáš Večeřa. Tahle trojice spolu bojuje už několik sezon a letos to bude doufejme podobné. Další adepti na boj o podium budou Kadeřábek, Vanda nebo Holeček. Svou rychlost bude chtít ukázat i velmi rychlý Hořešovský nebo Adam Březík! Mezi gentleman drivers evidujeme přihlášku Dana Šimka! :D

 

Skupina RC2 (vozidla R5 a S2000)

Skupina RC2 je pravidelně nejvíce obsazenou a do Chorvatska na první závod se registrovalo skoro 50 jezdců! I zde je situace podobná jako v loňské sezoně a favorité budou obhajovat pozice z loňska. Loňský mistr Zdeněk Jílek je v dobré formě a bude velkým favoritem celé skupiny. Mezi jeho největší soupeře bude patřit Tomáš Buriánek, Štěpán Paulát nebo Jirka Kramer, tihle všichni umí vyhrávat závody a bude to velký boj. Nové a rychlé jezdce ve startovce najdeme a budou to Hrbáček, Baly, David nebo stabilně jezdící Jakub Mleziva. Uvidíme s čím na trať vyjedete loni stříbrný Matěj Honzek toho ve startovce zatím nevidíme.

Skupina RC3 (letos nová skupina, samostatný pohár)

Skupina RC3 je letos zařazena premiérově jako doplnění a bude mít samostatný pohár. Na start prvního závodu je přihlášena pouze trojice Novosad, Řezníček a Kadlčík.

Skupina RGT (vozidla se zadním náhonem, samostatný pohár)

I skupina RGT je vypsaná samostatně mimo hlavní šampionát, navíc se pojede jen na vybraných závodech. Do Chorvatska je zatím přihlášen pouze 1 vůz Filipa Červenky.

Skupina RC4 (vozidla s předním náhonem, nejslabší skupina)

Nejslabší skupinou bude tradičně RC4 a vozidla R2 nebo dnes Rally4. Tady není letos kámen na kameni a o titul budou bojovat nové jména! Přihlášeno je na první závod něco kolem 30 jezdců a favorit je Jakub Hoffmann, ale u Jakuba bude záležet kolik toho v sezoně odjede. Pravidelné starty bude mít určitě Tomáš Brčko, Pavel Steiner nebo Karel Sojka. Přední příčky bude chtít získat také Klíma, Beran nebo Vodička.

Skupina WRC (vozidla WRC starší generace do roku 2010)

I skupina starších vozů WRC má své jezdce a do Chorvatska jich je přihlášeno skoro 15. Loňský vítěz Victor Trnka bude titul obhajovat, ale letos bude mít více soupeřů v čele s Michalem Sýkorou, Ondrou Adámkem nebo Otou Plojharem. Podium z loňska bude chtít obhájit Matějka nebo Tomeček. Stabilní výkony budou předností Libora Tomečka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB